اولین تلویزیون MicroLED شفاف

سامسونگ در رویدادی قبل از نمایشگاه CES 2024 تلویزیون جدید خود را به نمایش گذاشت که عنوان اولین نمایشگر MicroLED شفاف در دنیا را یدک می‌کشد.

اولین تلویزیون MicroLED شفاف

شکل- اولین تلویزیون MicroLED شفاف

سامسونگ یک تلویزیون شفاف MicroLED را در نمایشگاه CES در معرض نمایش گذاشته است.

سامسونگ در رویدادی قبل از نمایشگاه CES 2024 تلویزیون جدید خود را به نمایش گذاشت که عنوان اولین نمایشگر MicroLED شفاف در دنیا را ذارد.

بر اساس جدیدترین اخبار تکنولوژی، سامسونگ طی رویداد خود پیش از برگزاری نمایشگاه CES 2024 در (۱۹ دی) اولین نمایشگر MicroLED شفاف دنیا را معرفی کرد.

محصول جدید سامسونگ، اولین تلویزیون MicroLED شفاف دنیا

سامسونگ سه نمایشگر میکرو ال ای دی شفاف را در معرض دید قرار داده است که تفاوت‌هایی جزئی با یکدیگر در زمینه طراحی دارند

اولین تلویزیون MicroLED شفاف

به‌لطف تراکم پیکسلی بالای پنل‌های میکرو ال ای دی، تصاویر این نمایشگرها به‌شدت باکیفیت و واضح به چشم می‌آیند.

اگر نسبت به میزان تاثیر نور بقیه اشیا روی این‌گونه نمایشگرها شک و شبهه دارید، سامسونگ در این باره شفاف‌سازی کرده است. بنت به اظهار نظر یکی از سخن‌گویان این شرکت، به‌خاطر روشنایی بیشتر نمایشگرهای میکرو LED شفاف نسبت به پنل‌های اولد معمولی، نور محیطی هم کمتر روی آن‌ها تاثیر می‌گذارد.

البته این دست از نمایشگرها در حال حاضر به هیچ وجه مقرون به صرفه نیستند و بعید به نظر می‌رسد که به همین زودی از لحاظ قیمتی در محدوده متعادلی قرار بگیرند. مدل ۱۵۰ اینچی تلویزیون های میکرو ال ای دی غیر شفاف سامسونگ هم‌اکنون با قیمت ۱۵۰ هزار دلار به فروش می‌رسد که خرید آن برای عده بسیاری ممکن یا حتی توجیه‌پذیر نیست.

مشخص نیست که این صفحه نمایش MicroLED شفاف چه قیمتی دارد یا چه زمانی به عرضه خواهد رسید. سامسونگ برای نمایشگاه CES 2024 همچنین از نسخه جدید تلویزیون های خود رونمایی کرد. تلویزیون های ۲۰۲۴ سامسونگ از هوش مصنوعی بهره می‌برند و می‌توانند به کمک فناوری AI کیفیت تصاویر را ارتقا بدهند.

نمایشگاه CES 2024، بزرگ‌ترین رویداد حوزه فناوری از ۹ تا ۱۲ ژانویه (۱۹ تا ۲۲ دی) در شهر لاس وگاس ایالات متحده برگزار می‌شود.

source

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم