اپلیکیشن SeeColors – تلویزیون های QLED سامسونگ

اپلیکیشن SeeColors سامسونگ به بیماران CVD برای رفع اختلال در دید رنگی کمک می‌کند

اپلیکیشن SeeColors

اپلیکیشن SeeColors

شکل- اپلیکیشن SeeColors

اپلیکیشن SeeColors سامسونگ بر روی تمامی تلویزیون های QLED این شرکت عرضه می‌شود و به بیماران CVD کمک می‌کند تا اختلال در دید رنگی خود را رفع کنند.

شرکت سامسونگ الکترونیکس اخیرا اپلیکیشنی به نام SeeColors را برای تمامی مدل‌های تلویزیون های QLED خود عرضه کرده است. اپلیکیشن SeeColors سامسونگ به افراد مبتلا به «نقص دید رنگی» یا CVD کمک می‌کند نقص‌های دید خود را تشخیص دهند؛ سپس و بر اساس همین تشخیص‌های فردی، تلویزیون QLED که توانایی تولید ۱۰۰ درصد حجم رنگ را دارد، رنگ‌ها را روی صفحه نمایش تنظیم کرده و به فرد مبتلا به CVD امکان می‌دهد تا تجربه تماشای رنگ‌های دقیق را داشته باشند.

هیونگ نام کیم، معاون مدیر بخش نمایشگرهای شرکت سامسونگ الکترونیکس می‌گوید:

سامسونگ متعهد است با استفاده از فناوری و نوآوری، زندگی‌ روزمره تمامی افراد را هوشمندتر و راحت‌تر کند. عرضه اپلیکیشن SeeColors سامسونگ برای تلویزیون های QLED بر اساس همین ماموریت به کاربران امکان خواهد داد تا با استفاده از جدیدترین فناوری‌ها و نمایشگرهای جهان، یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های بینایی جهان را رفع کنند.

بر اساس سرشماری که در اروپا و آمریکای شمالی انجام شد، تقریبا ۳۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به CVD هستند که تقریبا ۸ درصد مردان و ۱ درصد زنان را در بر می‌گیرد. البته اکثریت افراد مبتلا به CVD از مشکل خود و تاثیر آن بر کیفیت زندگی‌شان مطلع نیستند.

نحوه عملکرد اپلیکیشن SeeColors روی تلویزیون های سامسونگ

شکل2-اپلیکیشن SeeColors

با استفاده از SeeColor روی تلویزیون های سامسونگ، کاربر می‌تواند نوع و سطح CVD را تشخیص داده و سپس به صورت مستقیم صفحه تلویزیون QLED خود را بر اساس نتایج همین تشخیص فردی، تنظیم کند. شرکت سامسونگ الکترونیکس با هدف عرضه راهکاری آسان و دقیق برای تشخیص CVD با پرفسور کلارا ونزل همکاری کرده است که ریاست بخش مکاترونیکس، اپتیکس و انفورماتیک مهندسی مکانیک را در دانشگاه بوداپست برعهده دارد.

در این همکاری ایشان وظیفه تست رنگ‌سنجی یا C-Test تلویزیون‌ها و دستگاه‌های موبایل را انجام می‌دهد. آزمایش C-Test طراحی شده توسط پرفسور ونزل یک تست تشخیص دیجیتالی است که از مفهوم فیلترهای رنگی و مدل‌های ریاضی برای تشخیص سطح CVD استفاده می‌کند.

با استفاده از C-Test در اپلیکیشن SeeColors توانستیم راه‌حلی ساده ایجاد کنیم که فرصت دیدن جهان با تمامی رنگ‌های آن را به همگان می‌دهد.
نحوه دانلود اپلیکیشن SeeColors سامسونگ

علاقه‌مندان می‌توانند اپلیکیشن SeeColors سامسونگ را از پنل اپلیکیشن‌ها در تلویزیون های هوشمند سامسونگ دانلود کنند. همچنین می‌توانید نسخه مخصوص گوشی این اپلیکیشن را از فروشگاه‌های گوگل پلی و گلکسی اپ استور دانلود کرده و با نصب آن روی گوشی های اس ۶ ، اس ۶ اج پلاس ، اس ۶ اج ، اس ۷ ، اس ۷ اج و اس ۸ مرحله تشخیص را انجام دهید. سپس با اتصال گوشی‌ هوشمندتان به تلویزیون QLED، تلویزیون به صورت خودکار رنگ‌ها را متناسب با تشخیص فردی شما تنظیم خواهد کرد.

اپلیکیشن SeeColors با همکاری شرکت مجارستانی Colorlite تولید شده است که فناوری‌های اثبات شده بر اساس ۲۰ سال تجربه تحقیقات علمی خود را روی لنز‌های مخصوص افراد مبتلا به CVD پیاده‌سازی می‌کند. این اولین باری است که فناوری‌های Colorlite روی تلویزیون های هوشمند و گوشی‌های همراه استفاده می‌شود.

سامسونگ الکترونیکس متعهد است در محصولات نوآورانه خود بازه‌ای گسترده از قابلیت‌های مختلف برای دسترسی به محتوا را عرضه کند و با تلاش‌ در این راه توانسته است جوایز متعدد نوآوری را در نمایشگاه‌های CES سال‌های ۲۰۱۵، ۲۰۱۶، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ از آن خود کند.

منبع: gadgetnews

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم